من و پسرک

پسرک را روی پاهام گذاشتم و اروم اروم پاهام رو تکون میدم و در همون حال لاک قبلی رو از روی ناخنهام پاک میکنم و فکر میکنم که رنگ لاکی که میخوام به ناخنهام برنم چه رنگی باشه!

پسرک به این قبیل کارهای مادرش عادت داره، در حالیکه دراز کشیده و از سمتی به سمت دیگه در حرکته مادرش رو درحال کتاب خوندن یا چای خوردن زیاد دیده. حالا دیگه کمی مکث میکنه و با یک نشونه گیری دقیق لگد محکمی حواله کتاب یا لیوان چای مادرش میکنه، لک بزرگ چای روی تیشرتها و پتوی پسرک نشونه یکی از همین لگدهای دقیقه!

شبها مادرش زودتر چراغها رو خاموش میکنه تا اثر کرمهای ضدچروکش از بین نره.  بعضی اوقات هم از صدای خش خش گن مادرش که از یک سمت به سمت دیگر برگشته بیدار میشه. وقتی مادرش شنید که مرخصی زایمان نه ماه شده یک هقته تمام افسرده بود تا وقتی که فهمید قانونش هنوز به شرکتشون ابلاغ نشده!

مادرش روزها آهنگهای شاد میذاره و برای پسرک میرقصه، با هم بازی میکنند و میخندند، شکلک درمیارن و عکس میگیرن و در اینستاگرام و فیسبوک میذارن. پسرک قبل از به دنیا اومدنش وبلاگ هم داره که توسط مادرش به روز میشه! مادر پسرک را میچلاند، دستها و پاهایش را میبوسد و محکم او را بغل میکند چون میداند به زودی روزی خواهد رسید که پسرک بزرگ خواهد شد و به مادر اجازه این کارهای جنون آمیز را نخواهد داد.

مادر پسرک با مادرهای سنتی فرق میکنه، اهل خونه داری و راکد بودن نیست! باید حس مفید بودن کنه، مخصوصا" حالا که مدیر یکی از قسمتهای فنی شرکت هم شده. باید درآمد خودش رو داشته باشه تا با پسرک شاد باشن، لباسهای نو بپوشن و با هم در پارک بدون. مادر پسرک اهل نظاره کردن بازی پسر نیست، خودش اهل بازی کردنه.

زن سرایدار ساختمان هم بارداره و مادر پسرک لباسهای پسر رو که حالا دیگه کوچک شده جمع کرده و برای دختر آینده اونها فرستاده. دختری که در پارکینگ این ساختمون به دنیا خواهد امد و لابلای ماشینهای همسایه ها بزرگ خواهد شد. زن سرایدار احتمالا" مادری خواهد شد که دربست در اختیار دخترک خواهد بود. خانه دار و اهل پختن لوبیاپلو و قورمه سبزی!! احتمالا" موهایش را رنگ نخواهد کرد و پول کافی برای پوشیدن لباسهای شیک نخواهد داشت، چون تمام وقتش را در خانه سپری خواهد کرد و به جارو کردن و لباس شستن مشغول خواهد شد! دخترک هم به پوشیدن لباسهای بچه های طبقات دیگر ادامه خواهد داد.

در آینده نگرش این دو مادر به آینده بچه هایشان فرق خواهد کرد، مادر اول بچه را جزو دارایی خود نمیبیند، او موجودی است که به او امانت سپرده شد تا نگهداری شود و بزرگ شود و راه خود را در زندگی پیدا کند. اما مادر دوم که به قول خودش عمر و جوانی خود را به پای فرزندش ریخته انتظار دارد که در پیری فرزندش هم زندگیش را وقف نگهداری از مادر پیر خود کند. باور کنید...

/ 7 نظر / 52 بازدید
وحید53

سرایدار زن نداره ضعیفه داره و مدیر شرکت زنه یه زنه به تمام معنا

نگار

خانم شما چقدر زيبا مي نوسيد و توصيف مي كنيد. در ضمن من فداي شما و پسرك بشم كه دلم يه ذره شده براتون... ???? الان قبل اينكه به وبلاگت سر بزنم داشتم فيلمهاي پسر مي ديدم، از ٢ روزگي تا هفته پيش ❤️

اوترا

چقد خوب شد بازم نوشتین خیلی خوشحال شدم:-‏)‏ من عاشق خوابیدن روی پای مامانم بودم و الان ک ۲۳سالمه هنوزم قبل خواب خودمو با پاهام تکون میدم تا خوابم ببره. این مسئله برام غیر ارادی شده طوری ک تو خوابگاه هم اتاقیای تخت بالاییم یا پایینیم از دستم دیوونه شدن:-) ولی هنوزم خیلی ازش لذت میبرم و بهترین چیزیه ک از بچگیام یادمه:-) مرسی ک همچین لذت بزرگی ب زندگی پسریتون میدین:-‏*‏ و البته بقیه چیزای عالیی ک خودتون گفتین

لی لی

در مورد اون قسمت متن که گفتین میذارین پسرتون راه و مسیر زندگیشو خودش انتخاب کنه امیدوارم واقعا اینطور باشه و مثل اکثر مادرهای امروز که میخوان تو همه کار پسرشون مثل انتخاب دوست دختر یا همسر و بعد از ازدواج تو مسایل شخصی عروس و پسرشون دخالت کنند یا با اونها رقابت کنند نباشه . مادرشوهر خوب بودن خیلی سخته و بسیار کمیاب امیدوارم شما مثل اکثر مادرانی که پسر دارن نشین و همیشه اینقدر خوب بمونین :-)

محمد

عالی بود فقط همین...

خیکی

سلام راستش من جندان عادت به کامنت گذاشتن ندارم اما اینقدر دیدن شما و این بچهٔ نازنین سر ذوقم آورد که بی اختیار آمدم بگویم تا می‌توانید، لطفاً تا جایی که می‌توانید، مراقب ذهن و فکر این کودک باشید. باور کنید تا هفت سالگی این کودک تمام آیندهٔ او خواهد بود. تبریک بابت این اتفاق بزرگ. امیدوارم سایه‌تان همواره بالای سر این موجود عزیز باشد.

سارا رز

سلام خيلي قشنگ توصيف ميكني از طرف منم حسابي پسرتو بچلون به وب منم سر بزن اميوارم به لبات لبخند بياره[قلب][گل][نیشخند]